x تبلیغات
خبر

چگونه از کابوس‌های کاری خلاص شویم؟

 به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الیوم السابع، بسیاری از شرکت‌های جهان پس از شیوع ویروس کرونا کارمندان خود را دور کار کردند و به دنبال این موضوع اتاق‌های نشیمن و خواب افراد به فضا‌های اداری موقت تبدیل شدند که باعث ایجاد برخی تنش‌ها و اضطراب‌ها در کارکنان و در نتیجه دیدن کابوس در طول شب می‌شود.

این کابوس‌ها غالبا با موضوعاتی مانند ناتوانی در کار و گزارش‌های نامطلوب از کار، تعدیل نیرو و... مرتبط هستند. در این گزارش برخی راهکار‌ها برای رهایی از این کابوس‌ها معرفی شده است:

دلایل دیدن کابوس‌های کاری

دیدن کابوس‌ مربوط به کار در شب ممکن است به این دلیل باشد که کارمند در طول روز به اندازه کافی استراحت نمی‌کند، بنابراین یک فرد باید مقداری از زمان خود ر ا به استراحت، زمانی را به دیدار‌های خانوادگی، ورزش و امثال آن اختصاص دهد و پیش از خواب به چیز‌هایی فکر کند که با کار او ارتباط ندارد.

در ادامه این مطلب نکاتی برای جلوگیری از دیدن کابوس‌های کاری شبانه ذکر شده است:

برنامه ریزی کنید

کارمندی که در خانه کار می‌کند بهتر است که یک جدول زمانی قابل اجرا و هفتگی را برای تاریخ شروع و پایان کار تعیین کند.

کمی استراحت کنید

توصیه می‌شود کارمندانی که در خانه مشغول کار هستند و از کابوس رنج می‌برند، کمی استراحت کنند یا بعد از کار به برخی از سرگرمی‌ها و بازی‌های تفریحی بپردازند که به آن‌ها کمک می‌کند تا احساس راحتی کنند، آرام شوند و دوباره فعالیت خود را بازیابند.

کابوس

کاهش استفاده از تکنولوژی هنگام خوب

بهتر است وقت خود را در روز تنظیم کنید تا ایمیل‌های شغلی و پیام‌های تلفنی را مرور کنید و شب‌ها بررسی آن‌ها را متوقف کنید تا خواب کافی داشته باشید.

چند موقعیت خوب را به خاطر بسپارید

هنگام نزدیک شدن به زمان خواب توصیه می‌شود برخی از موقعیت‌های دلپذیر را در کنار دوستان و اقوام خود بخاطر بسپارید تا به بهبود وضعیت روانی شما کمک کند.

انتهای پیام/

 

جهانشاهی در گفت‌وگوبا باشگاه خبرنگاران جوان: بخش صنعت به آموزش‌های دانشگاهی نیازمند است

 محسن جهانشاهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره اشتغال فارغ التحصیلان اظهار کرد: قرار است ارتباطات دانشگاه‌ها با صنعت و جامعه مطابق تفاهم نامه‌ای که امضا شده تقویت شود.

او افزود: ماموریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای مهارت محور بودن و پرورش نیرو‌های تکنیسین و مهندسان ماهر است، به همین علت بخشی از آموزش‌ها باید در صنعت اتفاق بیفتند تا دانشجویان از زیرساخت‌های صنعتی به صورت واقعی بهره مند شوند. 

جهانشاهی تصریح کرد: صنعت نیازمند است تا از حوزه‌های آموزش دروس، متناسب با مرز‌های دانش بهره ببرد، از این رو دانشگاه‌ها ماموریت دارند تا در بحث تامین و تجهیز متخصصانی را پرورش دهد که مشکلات و معضلات صنعت را در پیوند با دانش روز حل کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: حدود ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند، اشتغال در این دانشگاه به گونه ای است که دانش آموختگان می‌توانند متناسب با رشته تحصیلی خود در جامعه به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند.

جهانشاهی تاکید کرد: در بحث طرح ملی تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) که عرضه و تقاضا در یک خط ادامه خواهند یافت، دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌تواند بخش قابل توجهی از تقاضا‌های حوزه صنعت را باتوجه به پنجه‌های ماهر فارغ التحصیلان خود حل کنند.

 
صفحه قبل 1 صفحه بعد